MİSYON

Çağdaş eğitim-öğretim ilkeleri çerçevesinde, paydaşların gereksinmelerini gözeterek eğitim-öğretim hizmeti sunmak, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak, topluma ve insanlığa hizmet etmektir.

 

VİZYON

Evrensel bilim ilkeleri ışığında, Dünya standartlarında bilgi ve teknoloji üreterek ulusal ve bölgesel sorunlara odaklı proje merkezi özelliği taşıyan, küresel rekabet koşullarına hazır nesiller yetiştiren, uluslararası tanınırlığa ve saygınlığa sahip bir üniversite olmaktır.

 

2024 YILI BİRİM HEDEFLERİ

  1. Öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimini sağlamak amacıyla en az 2 konferans/seminer/söyleşi düzenlemek (H 1.4).
  2. Sandıklı MYO bünyesinde öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimini sağlamak amacıyla en az 2 teknik gezi düzenlemek (H 1.4.1).
  3. Sandıklı MYO bünyesinde öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkı amacı ile en az 2 tane sertifikalı eğitim programı düzenlemek (İlk Yardım Eğitimi , Diksiyon Eğitimi vb.) (H 1.4.2 ve H.3.1).
  4. Sandıklı MYO bünyesinde en az 2 makalenin SCOPUS/ESCI/TR Dizin veya Uluslararası endekslerde taranan dergilerde yayınlanmak üzere kabul edilmesi (H 2.1).
  5. Seracılık, programında eğitim gören öğrencilerimize 2024-2028 Stratejik plan dönemi boyunca burs imkanı sağlamak (H 3.1).
  6. Kamu ve özel sektör ile staj ve mesleki uygulamalar dersi kapsamında en az 2 protokol yapmak (H 3.1.1 ve H 3.4).
  7. Mezunlarla ilişkileri güçlendirmek amacıyla en az 1 mezun paneli, kariyer günleri planlamak (H 3.2).
  8. Üniversitenin uluslararası tanınırlığını artırmak için en az 1 personelin Erasmus+ faaliyetine katılmasının desteklenmesi (H.1.3).
  9. Eğitim-öğretim döneminde bölümlerimizin liselere tanıtımlarını YKS tercih dönemlerinden önce gerçekleştirmek ve en az 2 Mesleki tanıtım programı düzenlemek (H.3.4).

 

Geçmiş Yıllara Ait Hedeflerin Gerçekleşme Sonuçları

2023 Yılı Birim Hedefleri ve Gerçekleşme Sonuçları

2022 Yılı Birim Hedefleri ve Gerçekleşme Sonuçları

Hedeflere Yönelik Riskler

12 Kasım 2015, Perşembe 749 kez görüntülendi