Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Meslek Yüksekokulu (SMYO) 30. Dönem mezuniyet töreni Sandıklı Safran Thermal Resort Otel’de gerçekleştirildi.

Törene Sandıklı Kaymakam Vekili Kemal Duru, Sandıklı İlçe Garnizon Komutanı Ramazan Yılmaz, Sandıklı Belediye Başkanı Adnan Öztaş, Sandıklı Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Köroğlu, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cüneyt Akın, Sandıklı Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Münir Yaşar Kaya, İlçe emniyet müdürü Bayram Öğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu kurum amirleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından programın açış konuşmasını yapan Sandıklı Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Münir Yaşar Kaya, velilere, çalışma arkadaşlarına ve öğrencilere selendi. Kaya, öğrencilerin emeklerinin karşılıklarını bugün burada aldıklarını dile getirerek, bilgi ve becerilerini bugün taçlandırdıklarını ifade etti.

Temel Becerilerle birlikte Soft Becerilerinizi Geliştirdiniz

Kaya şunları kaydetti: “Sevgili öğrenciler eğitim süreciniz boyunca burada sadece mesleki beceriler kazanmadınız. Aynı zamanda soft beceriler dediğimiz insan ilişkileri, takım çalışması, etik değerler gibi hayatın her alanında size rehberlik edecek nitelikler kazandınız. Kazandığınız bu beceriler sizin hayatınızın her alanında rehberiniz olacaktır. Başarı bir varış noktası değildir. Sürekli bir yolculuktur. Sizden isteğim, Her zaman topluma faydalı olmayı amaçlamanızdır.” Diye konuştu.

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cüneyt Akın, gençlerin zorlu eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak hayat boyu devam edecek meslek hayatlarına giriş yaptıklarını belirtti. Akın, “Bundan sonra da ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde göstereceğiniz azim ve başarılarınızla bizleri ve sizlerden desteğini esirgemeyen ailelerinizi gururlandırmaya devam edeceksiniz. Aydınlık bir geleceğin temsilcisi olan gençlerimiz, sizlere yaşam boyu, sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” Dedi.

Sandıklı Belediye Başkanı Adnan ÖZTAŞ, Kendisinin de üniversite yıllarında okulda aldığı teorik bilginin yanında birçok yerde staj yaparak kendisini geliştirdiğini dile getirdi. Öztaş, özellikle alınan teorik bilgilerin öneminin yanında, sektörel deneyimlerin ve staj tecrübelerinin işe girmedeki önemini vurgulayarak, verimli ve başarılı geçirilen her staj evresinin, işe alımdaki ihtimali yükselttiğini sözlerine ekledi. Öztaş, sözlerine şöyle devam etti: “Sevgili gençler bizler aynı zamanda veli olarak çok zor yollardan geçerek bugünlere geldiğinizi biliyoruz. Sizlerin vatanınıza, milletinizi, dininize bağlı bireyler olarak yetişmeniz için hem veli olarak hem de kamu kuruluşları olarak elimizden gelen çabayı sarfettiğimizden emin olun. Bizler her daim sizlerin yanınızdayız. Mezuniyetiniz kutlu olsun.” diye konuştu.

İnsan olmanın iki önemli unsuru: “Kalp ve Akıl”

Sandıklı Kaymakam Vekili Kemal Duru ise yaptığı konuşmada; geleceğin teminatı olan gençlerin gurur günlerinde yanlarında olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Öğrencilerin, ailelerin göz bebekleri olduğu kadar, vatanın da göz bebekleri olduğunu, bu nedenle okullarından başarı ile mezun olmalarının ülke için de büyük mutluluk ve gurur sebebi olduğunu dile getirdi. İnsan olmanın iki önemli unsuru olan kalp ve aklın önemine de değinen DURU konuşmasını; kalbin gelişmesi “hoşgörü”, aklın gelişmesinin ise “eğitim” yoluyla gerçekleşeceğini vurguladı. Yeni mezunlara baht açıklığı ve başarı diledi.

Tören programı öğrencilere ödül ve temsili diplomalarının verilmesinin ardından, kep atma töreni ile son buldu.

 

           

 

13 Haziran 2024, Perşembe 124 kez görüntülendi