Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO), Sandıklı Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile “narko gençlik” konulu konferans verildi.

Programa Sandıklı UBYO Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Batman, Sandıklı MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. Havva Uzun, Afyonkarahisar Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Büro Amirliği Polis Memuru Yusuf Balta, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Polis Memuru Yusuf Balta, öğrencilere uyuşturucu maddenin ne olduğunu, hangi yaş aralıklarının uyuşturucu madde kullanmaya daha çok eğilimi olduğunu anlattı. Balta, gençleri madde bağımlılığına sürükleyen durumlardan ve uyuşturucu madde ticaretinin nelere dayandığından bahsetti. Balta mesleki tecrübeleriyle öğrencilere uyuşturucu madde kullanımına yönelik uyarılarda bulundu. Toplumsal bilinç oluşturulması ve etrafta yaşanan olaylara karşı duyarlı olunmasının önemine de değinen Balta, uyuşturucu madde ile ilgili doğru bilinen yanlışlar ve yanlış bilinen doğrular hakkında örnek olaylar eşliğinde bilgiler paylaştı.

Program sertifika programının ardından fotoğraf çekimiyle son buldu.

21 Ekim 2022, Cuma 42 kez görüntülendi